حرکت علمی اساتید بسیجی هرگز نباید متوقف شود

چهارشنبه 2020/05/06 - 15:13 asatid sistanb…
سردار کرمی فرمانده قرارگاه جنوب شرق کشور در همایش علمی بسج ا

حرکت علمی اساتید بسیجی هرگز نباید متوقف شود

ولین نشست هم اندیشی دانشگاهیان درحل علمی مسائل استان با حضور مسئولین دانشگاهها ومراکز آموزش عالی استان سیستان وبلوچستان ،مسئولین دفاتر نهاد،ومسئولین کانونهای بسیج اساتید دانشگاههای استان با حضور سردار کرمی فرمانده قرار گاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق وسردارگشتاسبی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان سیستان و بلوچستان، در این نشست بیش از بیست نفر از اساتید و رؤسای دانشگاههای استان و حاضرین در جلسه به ارائه دیدگاهها و نظرات خود پیرامون موضوع هم اندیشی  و مسائل و مشکلات استان در حوزه های مختلف پرداختند.

سردار کرمی فرمانده قرار گاه جنوب شرق کشور در هم اندیشی دانشگاهیان استان عنوان کرد: در استان سیستان و بلوچستان ظرفیت های بسیاری نهفته است که با تحقق و پژوهش در زمینه  هر ظرفیت به ویژه مرز و معدن میتوان در ایجاد اشتغال گامهای مؤثری برداشت و در این زمینه مشکلات را رفع کرد.

 وی افزود: اساتید دانشگاه در حل مسائل و مشکلات جامعه نقش مهمی دارند و باید دانشجوی توانمند تربیت کنند تا بتوانند با پژوهش محوری از مشکلات جامعه گره گشایی کنند.

کرمی در ادامه افزود:  باید برای حل معضلات حاشیه نشینی اساتید دانشگاهها راهکارهای علمی پیدا و اندیشه کنند و این از وظایف دانشگاهها و اساتید است، اساتید و دانشگاهها به نوعی عمل کنند که مسئولین دستگاه های اجرایی برای پروژه های خود به سمت آنها حرکت کنند، رؤسای دانشگاهها می توانند اساتید توانمند و دانشجوی توانمند آموزش دهند و تولید علم کنند، تولید علم یعنی همان تولید ثروت. زمانی که ما در تولید علم موفق عمل کنیم توجه به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی بیشتر جلب می شود.

وی با بیان اینکه مشکلات این استان با این که باتحقیق و پژوهش قابل حل است، گفت: خلاقیت لازم را در دانشجویان ایجاد کنیم تا با شوق و علاقه در مسیر توسعه علم حرکت کنند.

فرمانده قرارگاه قدس عنوان داشت: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان توانمند هستند و از آنها انتظار میرود که با کمک اساتید بیشتر در حل مسئله استان  مشارکت کنند و از ظرفیت دانشجویان متفکر، توانمند، نخبه و خلاق در این زمینه استفاده کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.