کانون بسیج اساتید دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار کرد:

برگزاری کرسی نظریه پردازی

کرسی نظریه پردازی بررسی سیستم های پیچیده با رویکرد محاسبات ارگانیک با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان با سخنرانی دکتر رهدار مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

کرسی نظریه پردازی بررسی سیستم های پیچیده با رویکرد محاسبات ارگانیک با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان با سخنرانی دکتر رهدار مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان سیستان و بلوچستان، دکتر رهدار در ابتدای جلسه به مفهوم پیچیدگی سیستم اشاره کرده و اظهار نمودند: در دنیای علم مفهوم پیچیدگی سیستم و سیستم های پیچیده مقوله ای است که بشر به عمر تاریخ در پی راه حل آن بوده است.

مفهوم بین رشته ای که شرایط و ویژگی های عصر حاضر، ضرورت پرداختن به آن را دوچندان می کند.

سیاست، فرهنگ، اقتصاد، فضای مجازی و تقزیباً تمامعلوم عصر حاضر، اکر تنها یک ویژگی جدی داشته باشند، آنهم پیچیدگی است.

وی خاطرنشان گرد: سیستم محاسبات ارگانیک یک سیستم فنی است که بطور پویا با تغییرات برونزا و درونزا سازگار است، ویژگی های خودسازی، خودتنظیمی، خودبهینه سازی، خوددرمانی، خودحفاظتی، خودتوصیفی و خودآگاهی از مشخصه های خودتطبیقی در سیستم ها به حساب می آید.

ایشان در ادامه گفتند: بر اساس این بینش است که ما به زودی توسط مجموعه های بزرگی از سیستم های خودمختار که مجهز به سنسورها و محرک ها هستند، از محیط خود آگاه هستند، آزادانه ارتباط برقرا میکنند، و بای انجام فعالیت ها و خدمات ضروری خود، سازمان یافته اند، احاطه خواهیم شد.

در این کرسی بدون توجه به به رشته خاص با یک دیدگاه، یک راه حل عمومی و فراگیر برای حل المسائل پیچیده، ارائه گردید.

گفتنی است در این کرسی، ارائه کننده دکتر رهدار و ناقدان دکتر یعقوبی، دکتر برکاتی و دکتر ترابی از گروه های مهندسی بودند و مدیریت جلسه هم بر عهده دکتر دهقان از گروه برق بود.

در پایان جلسه، تعدادی از اساتید به نقد نظریه پرداختتند که پاسخ انتقادها داده شد و به سئوالات مطرح شده دانشجویان پاسخ داده شد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.